Затримання шпигунів КНДР в Україні: СБУ передала відео телеканалу CNN

СБУ надала телеканалу CNN оперативну відеозйомку  2011 року, щодо затримання шпигунів Північної Кореї, які намагалися викрасти українські технології міжконтинентальних ракет.

Про це повідомляється на сайті CNN, передає Укрінформ.

“Українські служби безпеки надали CNN опис відеоспостереження та детальну інформацію про операцію, яку вони здійснили в січні 2011 року щодо двох північнокорейських шпигунів. Мета – розвінчати твердження про те, що нещодавній “прорив” Пхеньяна у міжконтинентальних ракетних технологіях, можливо, був досягнутий за допомогою технологій, викрадених або вивезених з України”, – повідомляє телеканал.

Один із офіцерів Служби безпеки України анонімно повідомив журналістам про те, як працював над справою шпигунів із КНДР.

За його словами, всі спроби Північної Кореї отримати секретні матеріали були припинені, а отже отримати їх від України було неможливо. На даний момент шпигуни відбувають терміни ув’язнення в Житомирі.

Також він розповів, що в 2011 році з України було депортовано ще 2 громадян КНДР, які прибули в країну через посольство Російської Федерації. Вказані особи намагалися отримати ракетне обладнання та пристрої самостійного наведення для ракет типу “повітря-повітря”.

Зазначається, що в 2015 році з України було депортовано ще 5 громадян Північної Кореї за сприяння розвідці КНДР в нашій державі.

Читайте також: Порошенко назвав число регулярних військ Росії на окупованому Донбасі

Нагадаємо, раніше американське видання The New York Times опублікувало статтю, в якій стверджувало, що КНДР досягла успіху по запуску  міжконтинентальних ракет завдяки технологіям, що були продані Україною на чорному ринку двигунів. При цьому видання посилалося на твердження експерта з питань ракет Міжнародного інституту стратегічних досліджень США Майкла Ельмана. Пізніше Ельман заявив, що журналісти спотворили зміст його висловлювань.

Коментарі