“Замінити Гонтарєву”: у Раді назвали завдання тижня

Одним із ключових завдань Верховної Ради цього тижня стане звільнення голови НБУ Валерії Гонтарєвої та призначення на її місце Якова Смолія, анонсував спікер парламенту Андрій Парубій.

Під час засідання погоджувальної ради на початку пленарного тижня парламенту, пан Парубій заявив, що офіційна заміна керівника Національного банку має відбутись у четвер, передає ВВС Україна.

У проекті порядку денного засідань Верховної Ради на цей тиждень на четвер передбачений розгляд двох постанов – про звільнення голови Нацбанку Валерії Гонтарєвої та призначення керівником НБУ Якова Смолія.

За словами спікера парламенту, кадрове питання про НБУ розглядатимуть за повною процедурою, тож, воно займе щонайменше півтори години.

Консультації досі тривають

Спроби замінити Валерію Гонтарєву тривають вже майже рік.

Голова Національного банку подала у відставку ще на початку квітня 2017 року. Відтоді вона перебувала у відпустці, спочатку оплачуваній, а потім – “за власний рахунок”.

Багато політиків та експертів нарікали, що НБУ не може адекватно виконувати свої функції без повноправного керівника, згадуючи при цьому нещодавні різкі коливання курсу гривні.

З часу заяви про відставку пані Гонтарєвої обов’язки голови НБУ виконує її перший заступник Яків Смолій.

смолійКопирайт изображенияUNIAN
Image captionЯків Смолій керує Нацбанком з травня 2017 року

Перемовини про можливих майбутніх кандидатів на посаду голови НБУ тривали понад півроку, проте врешті у січні 2018 року президент направив до парламенту кандидатуру Якова Смолія.

Спочатку керівництво парламенту анонсувало, що нового керівника НБУ можуть призначити на початку нової сесії з 6 до 9 лютого. Проте до того часу домовитись та зібрати необхідні голоси не вдалось.

Зараз перемовини щодо підтримки пана Смолія все ще тривають, але лідери низки фракцій парламенту, зокрема, “Батьківщини” та “Радикальної партії”, вже заявили, що не будуть голосувати.

Натомість підтримувати пана Смолія наразі мають намір фракції БПП та “Народного фронту”, а також група “Воля народу”.

Яків Смолій почав працювати заступником голови НБУ з квітня 2014 року. З жовтня 2016 року він став першим заступником, а з травня 2017 року почав виконувати обов’язки голови Нацбанку.

Наприкінці минулого року низка українських ЗМІ з посиланням на співрозмовників у профільному комітеті з питань фінансів та банківської діяльності повідомляла, що у разі, якщо голосування за призначення Смолія провалиться, він припинить роботу в НБУ.

Коментарі