Вищий спецсуд розглядає справу Колмогорова – зала переповнена

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ (ВССУ) відновив розгляд касаційної скарги на вирок Приморського райсуду міста Маріуполь та Апеляційного суду Донецької області (м.Маріуполь), згідно з якими учасника АТО, прикордонника Сергія Колмогорова засуджено до 13 років за статтею “навмисне вбивство”.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, підтримати прикордонника прийшли сотні активістів, всі навіть не помістились у залі суду.

Активісти та журналісти, які не потрапили до зали суду, спостерігають за ходом засідання в іншій залі, де проходить відеотрансляція. Ще близько сотні активістів перебувають під будівлею ВССУ.

За порядком спостерігають посилені сили правоохоронців.

Адвокати прикордонника Сергія Колмогорова закликали Вищий спецсуд вийти за межі касаційної скарги та закрити кримінальне провадження і звільнити солдата у зв’язку із відсутністю, на їх погляд, доказів вини підзахисного.

У свою чергу, сторона обвинувачення наполягає на залишенні вироку Колмогорову в силі.

“На касаційну скаргу захисника надійшло заперечення від прокурора, в якій він просить залишити судове рішення без змін, а касаційну скаргу – без задоволення”, – заявив суддя ВССУ, доповідаючи про суть справи.

При цьому, військовий прокурор під час засідання заявив, командир давав Колмогорову наказ перевірити автомобіль, а не застосувати зброю.

Як відомо, 2 листопада ВССУ розпочав засідання у справі Колмогорова і відразу прийняв рішення про перенесення засідання на 6 листопада у зв’язку з неявкою військового прокурора.

Як повідомлялося, Колмогоров у вересні 2014 року, виконуючи наказ, застосував зброю для зупинки автомобіля, внаслідок чого загинув пасажир автівки.

Коментарі