В Криму погрожують вчителям і лікарям за неявку на “вибори”

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов, передає УП.

Він опублікував заяву на прохання активістів національного руху Білогірського району Криму.

“Останнім прикладом (обмеження свободи вираження поглядів, свободи слова, свободи думки і совісті – ред.) є підготовка до проведення виборів президента РФ в Криму. Відносно службовців державних установ, вчителів, лікарів, студентів вузів використовуються методи залякування і погроз з метою забезпечити явку на виборчі дільниці”, – йдеться у заяві.

“Співробітники відділень пошти, місцевих адміністрацій, житлово-комунальних підприємств здійснюють попереднє опитування людей про участь або неучасті у виборах. Вулицями ходять невідомі особи, що записують індивідуальні дані жителів, що суперечить законодавству”, – написав він.

Вказується, що у разі, коли люди заявляють про своє небажання брати участь у виборах, “звучать погрози звільнення з роботи, в сільській місцевості загрози невидачі довідок для соціальних потреб, обіцянки не робити дороги, проводити воду і т.п”.

“Ситуація, що склалася доводить, що вільне волевиявлення на виборах президента РФ в Криму не можливо”, – пише Джелялов.

“Активісти національного руху Білогірського району Криму, переконані, що майбутні вибори президента РФ є в Криму нелегітимними і світова спільнота не повинна визнавати їх результати”, – йдеться у заяві.

Активісти, також, засудили заклики до участі в виборах, здійснені на позачерговій сесії Курултаю мусульман Криму і Духовним управлінням мусульман Криму.

“Ми переконані, що вирішення політичних питань в життєдіяльності кримськотатарського народу, в тому числі питання участі або неучасті у виборах, завжди були і залишаються прерогативою виключно його вищого представницького органу – Курултаю кримськотатарського народу”, – написав Джелялов.

Як відомо, 18-го березня у Росії відбудуться президентські вибори, і мережею ширяться численні агітаційні ролики та картинки з закликом до громадян на них таки прийти.

Зокрема, достукатися до росіян вирішили через “найболючіше” – теми сексу, геїв і темношкірих.

Коментарі