Україна надасть Європейському суду похвилинні графіки вторгнення окупантських військ Росії

Українська сторона підготувала для Європейського суду, який відбудеться у Стразбурзі 3 окремих графіки із похвилинною хронологією вторгнення російських окупантських військ.

Про це в ефірі “5 каналу” повідомив урядовий уповноважений з питань Європейського суду з прав людини Іван Ліщина, передає Інформатор.

“Під кожний відеозапис у нас є або свідчення особи, яка робила аудіо запис, або була “на картинці”. Ми зробили три окремих графіки. Один – входу російських військ. Ми показали, яка частина, коли заходила, де розвантажувалась…, коли вона звідти пішла. А окремо ми зробили графік захоплення української інфраструктури. У нас є інформація, графік щодо захоплень чи блокувань українських військових частин – і там, особливо що стосується кінця лютого-початку березня, у нас взагалі є інформація по годинах або хвилинах”, – розповів Ліщина.

За словами уповноваженого, Україна вже спрямувала до Євросуду з прав людини покази півсотні свідків та близько сотні відеоматеріалів.

Іван Ліщина зазначив, що у Страсбурзі розглядають загалом 5 позовів проти РФ. Йдеться не лише про анексію Криму, а й про агресію на сході України, докази якої українська сторона надасть суду вже через 2 місяці.

Коментарі