У Мінську домовились про дату розведення сил під Станицею

Розведення сил та засобів поблизу Станиці Луганської може відбутися 5 березня за умови дотримання режиму тиші у цьому районі.

Про це повідомила у Facebook прес-секретар представника України в Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Леоніда Кучми Дарка Оліфер за результатами сьогоднішнього засідання ТКГ.

“За умови дотримання режиму тиші в районі н.п. Станиця Луганська 5 березня 2018 року може відбутися розведення сил та засобів, як це передбачено відповідним рамковим рішенням ТКГ”, – написала вона.

  1. Оліфер зазначила, що українська сторона наполягає на виконанні раніше досягнутих в рамках Мінського процесу домовленостей, зокрема щодо дотримання лінії розмежування, встановленої Меморандумом від 19 вересня 2014 року; створення безпекових зони вздовж неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону; демілітаризації Кальміуського, Новоазовського, Саханки, Кумачового. “Невиконання цих угод з боку РФ/ОРДЛО веде до системного зриву раніше досягнутих домовленостей щодо режиму тиші. Також відсутність вказівок керівництва РФ щодо режиму тиші не сприяє нормалізації ситуації на Донбасі”, – наголосила вона.

Як підкреслила Оліфер, НЗФ ОРДО продовжують стріляти, порушуючи Мінські угоди. Зокрема, 23 та 24 лютого 2018 року, вперше з моменту оголошення “Різдвяного перемир’я”, було застосовано важке озброєння, яке має бути відведено. Причому вогонь вівся не по військових позиціях, а був спрямований углиб території, контрольованої Україною. “Закликаємо РФ виконати взяті на себе зобов’язання та використати свій вплив на НЗФ ОРДЛО задля настання режиму тиші, а також припинити постачати через неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону техніку, озброєння, паливо; вивести з території України техніку, озброєння, військові формування; забезпечити безперешкодний доступ СММ ОБСЄ до всієї території ОРДЛО включно із кордоном”, – наголосила прес-секретар представника України у ТКГ.

За її словами, під час роботи підгрупи з безпекових питань українська сторона звернула увагу на необхідність вільного доступу СММ ОБСЄ до всієї території України, в т.ч. і до Криму, як це і передбачено мандатом місії.

Тим часом у гуманітарній підгрупі триває робота з визволення заручників. “Очікуємо на продовження звільнення утримуваних осіб. Наполягаємо на створенні спеціального тристороннього механізму за участі України, Міжнародного Комітету Червоного Хреста та РФ для пошуку зниклих без вісті, натомість РФ всіляко уникає участі в цій роботі”, – поінформувала Оліфер.

Вона додала, що як у рамках робочих підгруп, так і на засіданні ТКГ українська сторона вимагала невідкладного відкриття КПВВ “Золоте”, як це передбачено домовленостями лідерів країн “нормандської четвірки” від 19 жовтня 2016 року.

Коментарі