У Криму йде спецоперація проти Меджлісу – Чубаров

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, аналізуючи сьогоднішні обшуки в будинках кримських татар і затримання активістів національного руху, назвав їх “широкомасштабною спецоперацією”.

Про це він написав у Facebook, передає Укрінформ.

“Аналіз інформації, яка надходить з Криму, свідчить про широкомасштабну спеціальну операцію, яка проводиться ФСБ Росії в окупованому Криму, метою якої є нові арешти активістів національного руху і компрометація Меджлісу кримськотатарського народу”, – написав Чубаров.

За його словами, роль провокатора в компрометації Меджлісу, “з власної волі чи з примусу, відведена громадянину Туреччини Юсуфу Айтану”, який увійшов в довіру сім’ї покійної Веджіє Кашка.

Як наголосив голова Меджлісу, з метою виправдати нові обшуки і затримання кримських татар та очорнити представницький орган народу, окупанти організували вкидання фейкових матеріалів про причину обшуків і затримань кримських татар.

“Як заведено в окупованому Росією Криму, одночасно з початком обшуків у російських державних ЗМІ відбувся викид інформаційних матеріалів, покликаних виправдати чергові репресії російських окупантів проти кримських татар та водночас очорнити Меджліс кримськотатарського народу”, – наголосив він.

За словами голови Меджлісу, загалом у четвер були затримані п’ятеро активістів національного руху – Бекір Дегерменджи, Куртсеїт Абдуллаєв, Асан Чапух, Руслан Трубач і Кязім Аметов.

“Ще пізніше з Криму надійшла чорна звістка про смерть ветерана кримськотатарського національного руху 82-річної легендарної Веджіє абла Кашка, якій стало зле під час обшуку її будинку. Веджіє абла Кашка померла в машині швидкої допомоги”, – повідомив Чубаров.

За його словами, “в Меджлісі кримськотатарського народу стежать за ситуацією, пов’язаною з сьогоднішніми трагічними подіями в Криму. Про прийняті рекомендації та інші рішення повідомлятиметься”.

Коментарі