У Франції відкриють музей Анни Київської

Музей Анни Ярославни відкриють у передмісті Парижа – в містечку Санлісі, він буде знаходитися у приміщенні української церкви Бориса та Гліба.

Про це повідомив президент Українського католицького університету, владика Борис Гудзяк під час візиту до Санліса Віце-прем’єр-міністра України Іванни Климпуш-Цинцадзе, передає Укрінформ.

“Санліс – дуже цікаве місце, адже лиш уявіть, що цими вуличками ходила колись Анна Ярославна. Завдяки старанням громади тут є українська церква, вона була придбана у 2013 році. Значення цієї події для українців у Франції переоцінити неможливо. Тому дуже символічно, що у приміщенні церкви ми відкриємо музей Анни Ярославни”, – сказав владика Гудзяк.

У свою чергу, під час зустрічі з українською громадою в Санлісі Климпуш-Цинцадзе також сказала кілька слів про відкриття музею: “Стіни – то одна справа, це величезна необхідність, але люди і життя в цих стінах, що вони відновлюють життя в тих стінах, ці можливості і інструменти, і бажання дають можливість далі з тієї перлинки робити щось велике”.Віце-прем’єр-міністр Іванна Климпуш-Цинцадзе біля пам’ятника Анні Київській

В рамках заходу всі присутні вшанували пам’ять Анни Ярославни покладанням квітів до її памятника.

“Насправді, це чутливо-емоційна подія мати можливість покласти квіти до пам’ятника Анни Ярославни, яка пов’язала наші країни: Францію і Україну своєю присутністю тут 1000 років тому… Само по собі це перевертає уявлення будь-кого з фанцузів, коли вони років, – не століття, а тисячоліття”, – сказала вона після покладання квітів до памятника Анні Київській у Санлісі.

Нагадаємо, Анна Ярославна переїхала до Санліса із сином в 1060 році після смерті свого чоловіка – французького короля Генріха І. Вона проживала в місті до кінця життя, тут була і похована після смерті.

Коментарі