У боротьбі з Путіним Навальний “грає у довгу” – огляд ЗМІ

Акції Навального – успіх чи провал?

Washington Post вважає, що протести російського опозиційного лідера Олексія Навального не призведуть до миттєвих зрушень, але допоможуть йому розбудовувати “інфраструктуру” для боротьби з Путіним у наступні роки.

Про це пише ВВС Україна.

На думку видання, протести були “незвичними” за масштабом, адже прихильники опозиціонера організували 115 акцій по всій країні. Водночас вони виявились меншими за чисельністю, ніж попередні протести у червні 2017, коли на вулиці Росії вийшли принаймні 50 тисяч людей.

“Але вони показали стійкість активної меншості прихильників Навального, навіть у віддалених російських регіонах, які готові піти на ризик арешту задля кампанії з усунення Путіна від влади”, – пише видання.

“Я підтримую Навального, тому що хочу бодай якихось змін. Вони можуть бути на краще або на гірше. Я цілком це розумію”, – каже 19-річна мешканка Мурманська.

На думку аналітиків, опозиційний лідер, якому заборонили брати участь в цьогорічних президентських виборах, “грає в довгу гру”, продовжуючи зміцнювати загальнонаціональну базу підтримки, а також вдосконалює використання соцмереж, адже державне ТБ його в основному ігнорує.

Російська “Независимая газета” пише про те, що акціями Навальний “показав силу”. На думку видання, про це свідчить географія протестів та увага з боку правоохоронців, які затримали сотні протестувальників.

“Винятком став Єкатеринбург, де акція відбулась на чолі з мером Євгеном Ройзманом і головою федерального штабу Навального Леонідом Волковим”, – зауважує газета.

Експерт Микола Петров вважає, що Навальний продемонстрував, що “може нав’язувати владі свій порядок денний”, а саму акцію назвав “успішною”.

“Навальний зібрав тисячі людей по всій країні в холодну погоду. Тобто він продемонстрував свою силу, продемонстрував, що може мобілізувати своїх прихильників попри заборону балотуватися на виборах. Навряд чи будь-яка інша опозиційна політична сила в країні здатна на це”, – цитує пана Петрова “Независимая газета”.

затримання, москваКопирайт изображенияREUTERS

Російська влада не так боїться Навального як кандидата в президенти, скільки боїться того, що все більше росіян підтримують його заклики до змін, пише Times.

На думку видання, ніхто, навіть сам Навальний, не сумнівається в переобранні Путіна на наступний термін.

Але можливо, що президент “занепокоєний” результатами одного з нещодавніх соцопитувань, за даними якого вперше з 2003 року більшість опитаних надали перевагу “змінам, а не стабільності”.

На відміну від Путіна, який досі не представив своєї передвиборчої програми, Навальний у своїй, бодай і не зовсім реалістичній, намагається орієнтуватися на потреби середнього класу, представники якого прагнуть боротьби із корупцією та якісної освіти для дітей.

онлайнКопирайт изображенияAFP/AFP/GETTY IMAGES

“Володимир Путін ігнорує ці сподівання”, – вважає видання та закликає багаторічного російського лідера боротися з Навальним на виборах.

Соціальна ізоляція?

Нові дослідження показують, що мілленіали мають великі проблеми з особистим спілкуванням, надаючи перевагу соцмережам та інтернету, пише Independent.

За даними дослідження Cancer Research UK, лише 37% 18-24-річних почуваються комфортно під час спілкування з незнайомцями у реалі. Водночас у людей за 55 цей показник становить майже 70%.

Крім того, дослідники з’ясували, кожен п’ятий мілленіал ніколи не спілкується зі своїми сусідами. У старшого покоління цей показник складає лише 1%.

“Це дослідження показує зростання прірви між поколіннями в плані способу спілкування. Хоча й не дивно, що молоді люди засвоюють нові комунікаційні методи, важливо, щоб вони не втратили здатність розмовляти з людьми, що їх оточують”, – каже експерт Ребекка Бікен з Університету Лідса.

Independent нагадує, що попередні дослідження виявили, що велика активність в соцмережах призводить до соціальної ізоляції та пов’язана зі зростанням смертності.

офісКопирайт изображенияMENAHEM KAHANA/AFP/GETTY IMAGES)

Офіс як афродизіяк

Sun пише про те, що 90% британців мали секс на роботі, при цьому 13% визнали, що займались цим в туалетах.

На думку видання, результати дослідження сайту saucydates.com “розлютять” босів, адже майже в кожному п’ятому випадку секс між співробітниками відбувався в робочий час. Окрім туалетів, іншими улюбленими місцями для пристрасних побачень опитані назвали зали засідань ради директорів компанії, кухню, архівні шафи, ліфти та навіть сходи.

“Спільним в усіх опитаних було те, що їм подобається хвилювання, викликане тим, що вони займаються сексом в той час, як мали б працювати. Більшість опитаних погодились, що заняття сексом в офісі додавало збудження через можливість бути спійманими”, – коментує результати один з дослідників Девід Міннз.

На думку психолога Емми Кенні, офіс є “сприятливим підґрунтям для гормонів”, адже представники протилежних статей перебувають в закритому просторі по кілька годин.

“Оскільки ви постійно перебуваєте поруч із цими людьми, ви їх пізнаєте краще. З ними легко комунікувати, оскільки ви з ними працюєте, і бар’єри, які існують в нормальному житті, відсутні”, – каже Кенні. Водночас вона попереджає, що поєднання роботи та насолоди може призвести до проблем, якщо стосунки між партнерами закінчаться.

Особливо пристрасним офісним працівникам психолог радить ніколи не зустрічатися з босом, утримуватися від заборонених законом стосунків та завжди поводитися професійно під час виконання своїх обов’язків в офісі, пише Sun.

 

Коментарі