У Білорусі затримали кореспондента “Українського радіо”

У Білорусі затримали власного кореспондента “Українського радіо” Павла Шаройка.

Про це у п’ятницю повідомив у Facebook голова НСТУ Зураб Аласанія.

“Затримано власкора UA: Українське Радіо в Білорусі, громадянина України Павла Шаройка. Від офіційних відповідей на наш запит посольство Білорусі поки ухиляється”, – зазначив він.

Аласанія додав, що за неофіційною інформацією, Шаройку висунуто “стандартне для іноземних кореспондентів” обвинувачення в шпигунстві.

Водночас заступник головного редактора у Дирекції інформаційного мовлення та завідувач редакції закордонної кореспондентської мережі Світлана Мялик підтвердилафакт затримання журналіста.

“Власкор “Українського радіо” у Білорусі Павло Шаройко заарештований. Про це мені повідомила дружина Павла Олена. Арешт, за її словами, відбувся 25.10 у Мінську. Перед тим силовики провели обшуки у помешканні”, – написала вона у Facebook.

Укрінформ намагається отримати коментар в МЗС України.

Як відомо, це вже не перший інцидент з українцями в Білорусі. Так, 24 серпня у цій країні зник 19-річний громадянин України Павло Гриб. Юнак поїхав у Білорусь зустрітися з дівчиною, з якою, за словами його батька, познайомився в інтернеті. Білоруські силовики тривалий час заявляли, що Гриба у них немає. Проте згодом прикордонники визнали факт перетину ним українсько-білоруського кордону. Пізніше з’ясувалося, що Гриб перебуває в краснодарському СІЗО №5 за звинуваченням у тероризмі. Правоохоронні органи Краснодара заарештували Гриба до 17 жовтня.

За словами міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, після з’ясування всіх обставин викрадення з Білорусі Павла Гриба МЗС визначиться щодо необхідних кроків стосовно гарантування безпеки українських громадян на території сусідньої республіки.

Коментарі