Трамп потрапив у гучний міжнародний скандал через “смердючі дірки”: всі подробиці

Президент США Дональд Трамп під час обговорення з сенаторами в Білому домі проблем міграції заявив, що Штатам не потрібні переселенці з “країн-смердючих дірок” (“shithole countries”). Слова голови Білого дому викликали міжнародний скандал і хвилю звинувачень у расизмі.

Як передає CBS News, заява Трампа було адресовано мігрантам з Гаїті і африканських країн. Президент США запропонував замість них залучати більше мігрантів із таких місць, як Норвегія, передає Обозреватель.

Pres. Trump is being quoted as saying “sh*thole countries,” during a meeting about immigration. Those in attendance says he complained about the U.S. taking immigrants from African countries and Haiti and suggested taking more from places like Norway. @MajorCBS reporting.

Заява президента США отримала величезний резонанс.

Представництво США із прав людини назвало заяви Трампа “шокуючими, ганебними” і “расистськими”.

“Немає іншого слова, щоб описати це, крім як “расизм”. Не можна називати “гадючником” цілі країни і континенти, чиє населення не біле і тому небажано”, – відреагували в офісі Верховного комісара ООН із прав людини.

“З огляду на той історичний факт, що багато африканців прибули до Сполучених Штатів рабами, ця заява кидає виклик всім прийнятим нормам поведінки”. “Особливо дивно, що США залишаються світовим прикладом того, як міграція подарувала народження нації, побудованої на міцних цінностях різноманіття і можливостей”, – йдеться в коментарі Африканського союзу.

Посол Гаїті у США назвав коментарі Трампа “прикрими” і заснованими на “вигадках і стереотипах, а не на фактах”. Посол також наголосив, що заява Трампа було зроблено в трагічну для Гаїті дату – восьму річницю руйнівного землетрусу 2010 року, жертвами якого стали понад 200 тис. осіб.

Уряд Ботсвани назвав слова Трампа “негожими і расистськими” і закликав посла США зробити заяву про неприпустимість застосування до націй і країн слово “shithole”.

В адміністрації президента США також прокоментували заяву Трампа.

“Деякі політики в Вашингтоні вважають за краще відстоювати інтереси чужих країн, але президент Трамп завжди буде боротися за американський народ”, – повідомив NBC News представник прес-служби Білого дому.

Як повідомляв “Обозреватель”, раніше президент США Дональд Трамп публічно осоромився через незнання гімну своєї країни.

Коментарі