Терористи “ЛДНР” попросили амністії: Україна жорстко відповіла

Під час обговорення наступного етапу обміну полоненими на переговорах у Мінську представники терористів “ЛДНР” різко заговорили про амністію для них.

Про це в інтерв’ю “Цензор.НЕТ” розповіла представник України, віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

За її словами, вони намагаються підняти цю тему постійно, але їм це рідко вдається.

“І ось вони знову завели тему амністії, мовляв, 22 лютого 2014 року тодішній в.о. президента Турчинов підписав указ про амністію “майданівців”; то чому не можна зробити цього і тут?” – розповіла Геращенко.

Також вона наголосила, що у відповідь заявила, що річницю розстрілу Небесної сотні не дозволить у некоректній тональності згадувати тут і загиблих героїв, і ті події.

“Далі нагадала, що у вересні 2014 року ВР України проголосувала за Закон про амністію, однак він не вступив у силу через деструктивну позицію РФ та ОРДЛО, де провели фейкові вибори за кремлівським сценарієм. На що мені було сказано: “Взагалі-то амністія вас повинна стосуватися, пані Геращенко, ви про себе подумайте! У вас троє дітей. Ви про них подумайте. Ви за них не боїтеся?” – розповіла віце-спікер.

“Але я звернула увагу представника Російської Федерації на те, що це дипломатичні переговори, а не збір братви. І сказала координатору ОБСЄ, що сприймаю ці заяви як погрози, і тому не вважаю за можливе брати участь у подібній сходці, далекій від дипломатичних переговорів. Я покинула засідання, і його продовжив представник СБУ, який також бере участь у роботі групи”, – додала Геращенко.

Як писав “Обозреватель”, раніше спецпредставник США Курт Волкер заявив про те, що для врегулювання конфлікту на Донбасі Україна повинна бути готовою виконати свої зобов’язання за Мінськими угодами в частині надання особливого статусу ОРДЛО та обмеженої амністії терористів.

Коментарі