СБУ вдруге провела обшуки в редакції та квартирах двох журналістів «Страна.ua»

У середу, 9 серпня, Служба безпеки України вдруге  провела обшуки в редакції Інтернет-видання “Страна.ua” та деяких  журналістів у Києві.

Про це повідомила на своїй сторінці Facebook речниця СБУ Олена Гітлянська, передає УП.

“СБУ проводить санкціоновані судом обшуки у редакції Інтернет-видання “Страна.ua” та місцями проживання деяких журналістів”, – написала Гітлянська.

“Слідчі дії відбуваються у рамках кримінального провадження, відкритого за фактом злочину, передбаченого ч. 1 ст. 328 Кримінального кодексу України (розголошення державної таємниці). Співробітники спецслужби під час здійснення слідчих дій перевіряють комп’ютерну техніку на наявність матеріалів, які становлять державну таємницю”, – зазначила вона.

Зазначається, що сайт Інтернет-видання “Страна.ua” працює у штатному режимі.

Також, виданню “Українська правда” стало відомо, що обшуки мали проводитись у 4-х журналістів, однак двох не було вдома, тому обшуки відбуваються лише у двох.

В коментарі “УП” журналістка видання Валерія Івашкіна повідомила, що обшуки мали провести у Олександра Тимошенка та у Юлії Рябчун. Проводяться ж обшуки у Вероніки Кифичак та Кирила Малишева.

“Одночасно у них вдома почалися обшуки. До Вероніки прийшли о 9:15. Вилучають техніку, особисту переписку, яка до справи не має відношення. У мами журналістки вилучили планшет. Загалом за однією адресою, де я перебуваю, вилучили ноут, ще один нетбук, два планшети, навіть електронну книгу. Вилучили флешку, навіть диски мами з записами, як робити масаж. Телефони не вилучають”, – зазначила Івашкіна.

Читайте також: Нерухомість, автомобіль, кошти і навіть годинник: суд наклав арешт на майно Полякова

Нагадаємо, що 1 серпня стало відомо, що СБУ виявила на флешці, вилученій у головного редактора “Страна.ua” Ігоря Гужви, секретну інформацію Міноборони.

Коментарі