Росія залишила ОБСЄ без охорони для підтримки своєї “миротворчої” ініціативи – МЗС України

Міністерство закордонних справ України дуже стурбоване інформацією про зняття Росією та підконтрольними їй бойовиками, які діють на території ОРДЛО, охорони з об’єктів СММ ОБСЄ.

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України.

“Після відомих проблем із забезпеченням безпеки Донецького офісу СММ ОБСЄ, позбавлення передової патрульної бази СММ ОБСЄ у м. Горлівка фізичної охорони і захисту розглядаємо не інакше, як продовження свідомої практики залякування спостерігачів Місії”, –  йдеться у документі.

У МЗС зазначили, що такі цілеспрямовані кроки покликані, серед іншого, створити додаткові штучні аргументи на користь запропонованої РФ і не підтриманої Україною та її міжнародними партнерами ініціативи щодо розміщення миротворчих сил ООН виключно з метою захисту персоналу СММ ОБСЄ уздовж лінії розмежування.

Читайте також: У Білорусі вперше засудили свого громадянина за участь в терористичній “ДНР”

Також у відомстві підкреслили, що гарантування безпеки спостерігачів СММ ОБСЄ під час виконання визначених мандатом Місії завдань залишається одним з ключових зобов’язань у контексті імплементації Мінських домовленостей, підпис під якими поставила також і Росія як сторона конфлікту.

“Вимагаємо від Російської Федерації невідкладно вжити вичерпних заходів для забезпечення повної безпеки персоналу, об’єктів та майна СММ ОБСЄ на тимчасово окупованій території ОРДЛО, а також надати Місії повний і безперешкодний доступ до усіх районів, тимчасово непідконтрольних уряду України, включно з усією неконтрольованою ділянкою українсько-російського державного кордону”, – наголосили у МЗС.

Коментарі