Росія «шиє» викраденому Грибу тероризм і не пускає до нього українських консулів

Зниклий в білоруському місті Гомель 19-річний українець Павло Гриб знаходиться в СІЗО Краснодару за звинуваченням у тероризмі.

Про це повідомив начальник управління консульського забезпечення Департаменту консульської служби МЗС Василь Кирилич, передає УП.

“7 вересня Генеральне консульство України в Ростові-на-Дону одержало повідомлення від управління ФСБ РФ в Краснодарському краї про тримання Павла Гриба у Краснодарі. У повідомленні йдеться про те, що Павла Гриба було затримано за звинуваченням у вчиненні злочину відповідно до ч.1 ст.205 Кримінального кодексу РФ”, – розповів Кирилич.

За його словами, що наразі українські представники в Росії з’ясовують обставини, за яких було затримано Павла Гриба, а також намагаються домогтися доступу до нього адвоката та близьких.

“Посольству України в Росії та Генеральному консульству України в Ростові-на-Дону дано доручення оперативно звернутися нотою до МЗС РФ і представництва МЗС Росії в Краснодарському краю з вимогою невідкладно забезпечити доступ  українських консулів до  затриманого громадянина України, повідомити про причини та обставини затримання, умови тримання, забезпечення його права на адвокатський захист, а також забезпечити ліками, які він за приписом лікаря щоденно вживає”, – додав Кирилич.

Стаття 205 Кримінального Кодексу РФ інкримінує терористичний акт та передбачає позбавлення волі від 10 до 15 років.

Читайте також: Зниклого в Білорусі 19-річного Павла Гриба розшукали в російському СІЗО

ФСБ затримала Павла Гриба 25 серпня і досі не допустили до нього ні представників МЗС України, ні адвоката.

“Консули генерального консульства в Ростові-на-Дону 31 серпня та 1 вересня прибули до управління федеральної служби безпеки Російської Федерації в Краснодарському краї з метою зустрічі із ув’язненим”, – повідомив він.

Василь Кирилич наголосив, що згідно консульській конвенції між Україною та Росією, російські правоохоронні органи мали забезпечити доступ до затриманого адвоката протягом 4 днів. Однак і досі цього не зробили.

“Проте вони не були допущені до затриманого громадянина України, що є грубим порушенням консульської конвенції між Україною та Росією в частині щодо вимоги забезпечення російськими компетентними органами  реалізації права  консульської посадової особи відвідати  затриманого. В тому числі й наданні йому необхідної правової допомоги не пізніше, ніж через 4 дні після арешту. А його, як повідомляється в офіційному повідомленні  генеральному консульству України, було затримано 25 серпня”, – сказав Карилич.

Коментарі