“Провісник битви на Темзі”: стали відомі деталі суду щодо Коломойського і Боголюбова

Високий суд Лондона визначив заарештувати майно олігархів Ігоря Коломойського і Генадія Боголюбова на 2,6 мільярда доларів, а також зобов’язав їх надати до суду перелік всіх активів, вартість яких перевищує 25 тисяч фунтів.

Про це народний депутат із фракції БПП Сергій Лещенко повідомив у блозі для “Української правди“.

“Грудневе рішення британського суду про арешт активів Ігоря Коломойського і Генадія Боголюбова – це передвісник справжньої битви на Темзі, коли на кону не просто репутація, а й майже п’ять мільярдів доларів”, – пише він.

Зокрема, Коломойський і Боголюбов зобов’язані надати в суд свої банківські рахунки по всьому світу і баланс на них, об’єкти нерухомості з детальними адресами і їхньою орієнтовною вартістю і персональне майно.

Крім того, олігархи повинні передати дані про акції у всіх активах, якими володіють безпосередньо або побічно, з детальним розкриттям структур, перелік всіх трастів по всьому світу із зазначенням активів, які ці трасти утримують для відповідачів, а також перелік активів, які на даний момент перебувають під заставою.

При цьому суддя дав право Коломойському і Боголюбову витрачати на потреби повсякденному житті не більше 20 тисяч фунтів стерлінгів на тиждень на кожного. Понад це вони мають право витрачати “прийнятні суми” на своїх адвокатів у всіх позовах.

Відповідний арешт може бути припинений, якщо відповідачі внесуть до суду заставу в сумі 2,6 мільярда доларів або іншу суму, про яку сторони зможуть домовитися.

До судового слухання відповідачам забороняється видаляти будь-яку інформацію, включаючи листування з WhatsApp і Skype.

Нагадаємо, що арешт на 2,6 мільярда доларів накладено понад попереднього арешту на 200 мільйонів доларів, який був реалізований за позовом компанії “Татнефть”.

Наказ Високого суду Лондона був виданий на підставі наданих доказів щодо виведення з ПриватБанку 2 мільярдів доларів шляхом проведення незаконних операцій.

За інформацією джерела “Обозревателя” активи Коломойського заарештували не тільки по всьому світу, але і в Україні. Найімовірніше, під арешт потрапили акції “1+1 Media” (телеканали “1+1”, “2+2”, ТЕТ, “Плюсплюс”, Ukraine Today, “Бігуді”, інформагентство УНІАН).

Крім того, в рідній країні він володіє 40% найбільшої нафтовидобувної компанії України “Укрнафта”, “Укртатнафтою” (Кременчуцький НПЗ), НПК “Галичина”, “Нафтохіміком Прикарпаття”, мережею АЗС (ANP, “Укртатнафта”, “Авіас”, Sentoza ).

Як повідомляв “Обозреватель”, пізніше Коломойський прокоментував рішення Високого суду Англії.

Коментарі