Прізвища звільнених з ОРДЛО заручників

У результаті обміну із полону так званих “Д/ЛНР” вдалося звільнити військовослужбовців, які перебували в заручниках ще з 2014 року, пройшли Дебальцеве й захищали Донецький аеропорт, а також вчений Ігор Козловський та відомі громадські діячі.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Верховної Ради, передає Укрінформ.

“Звільнення 74 заручників стало можливим завдяки позиції Президента України, який піднімав це питання як пріоритетне в “нормандському форматі”, а також завдяки роботі гуманітарної підгрупи в Мінську, консолідованій співпраці СБУ, ГПУ, МВС, МЗС, судів, які докладали всіх зусиль для розблокування процесу звільнення заручників”, – ідеться в повідомленні.

За словами Уповноваженого Президента з мирного врегулювання конфлікту у Донецькій і Луганській областях Ірини Геращенко, українські переговорники в гуманітарній Мінській групі “найжорсткіше і найтяжче” боролися за звільнення військовослужбовців, які довгий час, ще після Дебальцевого та битви за Донецький аеропорт, знаходилися в тюрмах бойовиків і утримувалися в Макіївській колонії.

За даними прес-служби ВР, серед звільнених у середу з ОРДЛО українців – бійці батальйону «Кривбас» Микола Герасименко та Олександр Лазаренко, яких бойовики незаконно утримували ще з лютого 2015 року, після Дебальцевого.

Також серед звільнених – представник Нацгвардії Євген Чуднєцов, якого бойовики засудили до 30 років, який зазнав страшних катувань у катівнях ОРДО. Також серед звільнених є легендарні «кіборги» – Олександр Морозов та Іван Ляса, які найдовше знаходилися в заручниках, ще з оборони Донецького аеропорту.

Крім того, перший заступник спікера повідомила, що вдалося звільнити військовослужбовців, які гідно і мужньо трималися у місцях неволі, – Олександра Олійника, Олексія Кодьмана, Олексія Кириченка, Олександра Каліна, яких поранених схопили бойовики у період з кінця 2014 до початку 2016 під час найважчих бойових дій на фронті.

Також вдалося звільнити легендарного історика і релігієзнавця Ігоря Козловського, громадського активіста і волонтера Володимира Фомічова та інших.

У ВР розповіли, що серед звільнених є: Абрамов О.О., Арбузов О. І., Ахмєров А.О., Бердник Д.О.,  Бєлов Ю.С., Бучок В.М., Гайова Г.Л., Гашпор К.В., Голіков О.О., Даркін О.В., Казначеєв Е.Г., Кононенко Є.М.,  Кононенко І.М., Костенніков А.Т., Канарський О.Г.,  Коць Л.Р., Кусков О.О., Левашов Д.О.,  Любчук В.П., Неделяєв Е.В., Недосєкін В.Б., Новицький А.С., Овчаренко В.В., Політова О.П., Попов О.В., Радулов С.М., Сапожніков І.В.,  Симоненко Є.В., Сичов Л.М., Сінченко Г.А., Соболев М.В., Старченко С.І., Тиренко І.В., Храмих О.М., Чмерук А.В., Чулга О.М., Швайко В.Ю., Яковенко І.С., Бессараб А.Ф., Гулька В.М., Іовов М.М., Кушпіль О.О., Петрачкова О.Г., Радовець В.Н., Юрбаш П.В., Богдан В.С., Віндюк А.В., Гладкий С.В. та інші.

Як повідомлялося, у середу відбувся обмін полоненими за формулою “306 на 74”. 16 українців, які перебували у полоні “ЛНР”, були звільнені на підконтрольній українській владі території поблизу Майорська, 58 заручників із так званої “ДНР” — поблизу Горлівки, на тимчасово непідконтрольній території. Наразі всі 74 звільнених українців знаходяться на контрольованій Україною території.

Коментарі