Порошенко прокоментував «прорив Саакашвілі» державного кордону України

Прорив Міхеїла Саакашвілі і його соратників є злочином і не потребує політичних оцінок.

Про це заявив президент Петро Порошенко у понеділок, 11 вересня, передає УП.

“Як на мою думку, цей інцидент не потребує жодних політичних коментарів. Виключно ми маємо коментувати і будемо коментувати в правовому полі”, – сказав він.

“26 липня я видав указ, яким припинив громадянство пана Саакашвілі на підставі подання органу центральної виконавчої влади Державної міграційної служби, де були чітко передані в адміністрацію президента перевірені ними факти фальсифікації і подання недостовірної інформації при отриманні громадянства”, – сказав Порошенко.

Він зазначив, що як президент не міг прийняти іншого рішення. Крім того, Саакашвілі міг оскаржити це рішення у Вищому адміністративному суді.

“Я безумовно виконаю будь-яке рішення суду. Не подобається рішення українських судів є Європейський суд з прав людини. Це правова площина. Пройшло більше півтора місяці. Ніхто до суду не подавав, ні представники, ні направили відповідне звернення поштою”, – сказав Порошенко.

Читайте також: «Прорив Саакашвілі»: Поліція відкрила кримінальне провадження за декількома статтями

“Замість цього скоєно злочин, бо є конституційний принцип недоторканості державного кордону. Це питання національної безпеки держави. І мені байдуже хто порушує держаний кордон: чи бойовики на сході, чи політикани на заході. Має бути чітка правова юридична відповідальність”, – додав він.

Порошенко наголосив, що прикордонники вчинили правильно не застосувавши зброю, хоча мали на це право.

“Не дали розбурхати конфлікт в середині країни, чого ці політикани добивалися. Зараз, на моє переконання, це (прорив Саакашвілі – ред.) справа правоохоронних органів і вони почали діяти. Залишимо політику політикам, злочини – правоохоронцям, прокуратурі, суду”, – сказав Порошенко.

“Я сподіваюся що цей пан (Саакашвілі – ред.) буде так само із таким же завзяттям буде пробиватися в Грузію як і він намагався потрапити в Україну”, – сказав президент. 

Коментарі