Порошенко помилував довічно засуджену Любов Кушинскую

За даними нардепа Грановського, Кушинська буде звільнена у березні 2018 року Президент України Петро Порошенко помилував довічно засуджену Любов Кушинскую.

Про це на своєму Facebook написав народний депутат України від “Блоку Петра Порошенко” Олександр Грановський, передає РБК-Україна.

“Через 20 (двадцять) років 2 (два) місяці і 5 (п’ять) днів Любов Кушинська дізналася, що скоро звільниться, а точніше в березні 2018 року, а точніше через пару тижнів. Це стало можливим завдяки неймовірним зусиллям дуже професійних адвокатів Андрію Федуру і Зої Ярош, бажанням експертів-криміналістів розібратися у всій цій каламутній історії, не без допомоги поліграфологів, які більше 3 діб провели в колонії з Любою в надії встановити істину, якій пішов третій десяток. Повірте, пройти всі ці кола пекла було досить складно”, – написав він.

Зокрема, Грановський повідомив, що близько року тому йому подзвонив Денис Чернишов, який займається в Міністерстві юстиції України питаннями пенітенціарної служби і розповів історію про жінку, яка відбуває покарання, яке вона не скоювала. “Цю впевненість, зі слів Дениса, завжди і багато років поділяли всі без винятку керівники відомства, професійне юридичне співтовариство, але беручи до уваги специфіку нашого КПК, зробити так нічого і не змогли. Допомогти жінці в принципі нікому: донька після звинувачення у вбивстві 2 чоловік поїхала в іншу країну, інших родичів і симпатизують теж немає, як і грошей на захист”, – написав він.

Грановський також розповів про свій візит в Качанівську колонію в Харків.

“Треба сказати, що мене в якійсь мірі підкупив відвертий монолог Люби, яка навіть після стількох років зберігала спокій, демонструвала гостроту розуму, багато читала, стежить за усіма політичними та іншими подіями. Вона ніколи в спілкуванні зі мною не приховувала, що добре пам’ятає і те, за що могла б відповісти за законом, але вона не вбивала і не збиралася в цьому зізнаватися. Складність її ситуації ще й у тому, що Любов категорично відмовлялася визнати провину і, тим самим, отримати право звернутися до президента України з проханням про помилування”, – написав політик.

“Я особисто знайшов і деяких суддів, які слухали цю справу, прокурорів, які звинувачували Любу, інших свідків, поговорив з журналістами і т. д. Поза всяким сумнівом, у той далекий час система отримала однозначну команду: Люба Кушинська повинна здохнути на нарах. Так не сталося. Люба скоро звільниться і, впевнений, скасує в судовому порядку всі ті незаконні рішення, через які її друзі і товариші відправили в місця не настільки віддалені. У цієї системи, природно, є конкретні імена і ми зможемо їх офіційно назвати найближчим часом”, – додав Грановський.

Він також повідомив, що був змушений особисто звернутися з проханням до президента України і, відповідно, до комісії з помилування.

“Точно знаю, що моє звернення не було емоційним: я передав тонну матеріалів нових експертних висновків, які говорили однозначно – наявні матеріали кримінальної справи на той момент не давали ні можливості, ні права суддям приходити до найважливішого висновку у житті Люби – вбила 2 людей. Комісія, очевидно, вивчила і висновок поліграфологів, які прийшли до цього висновку”, – написав він.

“Хочу подякувати всім, хто допоміг наблизити цей день. Величезне людське спасибі всім членам комісії з помилування і особисто президенту України Порошенко за людяність”, – резюмував Грановський.

Нагадаємо, в грудні 2016 року Порошенко помилував одну з ув’язнених Качанівської колонії. Мешканка Харкова відбувала термін за тяжкий злочин, її засудили до 10 років позбавлення волі. Однак за зразкову поведінку комісія з питань помилування внесла Порошенку пропозицію відпустити ув’язненого. У підсумку, указом президента “Про помилування засуджених” вона вийшла на свободу.

Коментарі