Порошенко підписав закон про ТОВ. Що зміниться для бізнесу

Президент Петро Порошенко у понеділок підписав закон “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю” під час зустрічі з представниками вітчизняного та іноземного бізнесу.

Про це повідомляє прес-служба глави держави, передає Укрінформ.

Порошенко зазначив, що цей законодавчий акт є довгоочікуваним, адже до цього часу діяльність товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю в Україні регулювалася законом про господарські товариства, ухваленим ще у 1991 році.

“І от, на сьогоднішній день парламент проголосував. І вже припиняється така юридична форма, яка працювала в нас з 1991 року”, – зауважив Порошенко. За його словами, новий закон стосується більшості суб’єктів малого та середнього бізнесу і дає можливість ефективно захистити учасників таких товариств.

За словами Президента, новим законом запроваджуються сучасні принципи ефективного регулювання, створення і ведення бізнесу. “Ці процедури стануть простішими, зрозумілішими. Закон має забезпечити учасникам товариства комфортний правовий простір для врегулювання своїх відносин. Зменшити ризики захоплення контролю за товариством, фактично знищити ризики рейдерських атак. Знімаються обмеження щодо формування статутного капіталу, спрощується процедура реєстрації, успадкування частки в статутному капіталі товариства, право отримання кредиту чи фінансування під заставу частки товариства, що полегшить залучення додаткових коштів”, – пояснив він.

“Стає неможливим виключення міноритарного учасника за так зване систематичне невиконання або неналежне виконання обов’язків, що було вивчено і “від зубів відскакувало” (використовувалось – ред.) певними рейдерами”, – також додав глава держави.

На думку окремих експертів, ухвалення і підписання цього закону дозволить значно підвищити позиції України в рейтингу Doing business, додав Порошенко. “Я вже наголошую, що ми за ці три роки зробили надзвичайно великий прогрес в рейтингу, займаючи зараз 76 позицію. Але я наголошую, що ми не збираємося на цьому зупинятися”, – підкреслив Президент.

Очікується також, що закон дозволить значно покращити бізнес-клімат, сприятиме залученню прямих іноземних інвестицій, створить передумови для створення нових та розвитку наявних підприємств. Збільшиться надійність захисту прав власності та буде забезпечено учасників ефективними механізмами запобігання та вирішення корпоративних конфліктів.

Документ вдосконалює регулювання відносин, які пов’язані зі створенням, діяльністю та припиненням товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю. Він також усуває значні вади, які існують у чинному законодавстві, та приведе його у відповідність із нормами та концептуальними підходами, характерними для законодавчих актів Європейського Союзу та країн-членів ЄС.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила закон про вдосконалення регулювання відносин, які пов’язані зі створенням, діяльністю та припиненням товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю 6 лютого. За законопроект №4666 “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю” у повторному другому читанні проголосували 286 депутатів.

Коментарі