Порошенко доручив відновити переговори з РФ щодо повернення політв’язнів

Президент України Петро Порошенко дав доручення відновити переговори з Росією щодо звільнення українських політв’язнів з російських тюрем, а також заручників, які знаходяться на окупованій території.

Про це він заявив, виступаючи на відкритті нового відділення невідкладної медичної допомоги на Одещині, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я дав доручення негайно відновити переговори з Російською Федерацією щодо і повернення тих, хто в Росії, і повернення тих, хто знаходиться в заручниках на окупованій території”, – сказав Порошенко.

Порошенко нагадав, що в російських тюрмах наразі перебуває багато незаконно ув’язнених українців, та закликав РФ забрати з України своїх громадян і повернути нам наших.

“Нам поверніть нашого Сенцова, всесвітньо відомого кінорежисера, нашого журналіста Сущенка, який працював у Парижі і був заарештований у Москві, нашого Кольченка і багато-багато інших, які безневинно зараз знаходяться у в’язницях Російської Федерації лише за те, що вони носять український паспорт і відмовляються його віддати і пишаються тим, що вони є українцями”, – підкреслив Президент.

Він запевнив, що Україна ані зрадить, ані забуде своїх громадян, які перебувають у російській неволі.

Як повідомлялося, 27 грудня відбувся найбільший з часу військової агресії на Донбасі обмін заручниками. Україна отримала 73 полонених, натомість віддала 233 особи. Загалом кількість українців, незаконно затриманих бойовиками, наразі становить 170 осіб.

Коментарі