Помер космонавт Леонід Каденюк

У Департаменті охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації підтвердили смерть першого українського космонавта Леоніда Каденюка.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Так”, – відповіли у департаменті кореспонденту агентства на запитання, чи відповідає дійсності інформація про смерть Каденюка.

Раніше в середу ЗМІ з посиланням на друзів космонавта повідомляли, що в Києві у віці 67 років помер перший космонавт України Леонід Каденюк.

За попередніми даними, Каденюк помер раптово під час пробіжки у районі Царське село в Києві.

Каденюк народився 28 січня 1951 року в селі Клішківці на Буковині в родині вчителів. Каденюк – льотчик-випробувач 1-го класу, космонавт, генерал-майор авіації, Герой України (1999).

У 1971 році закінчив Чернігівське вище військове училище льотчиків. У 1976 був відібраний до числа можливих кандидатів у космонавти. Через рік отримав диплом льотчика-випробувача, у 1989 році – диплом інженера-механіка.

Літав на 54-х типах і модифікаціях літаків. У 1995 році був зарахований до групи космонавтів Національного космічного агентства.

Каденюк переміг численних конкурентів саме тим, що володів усіма потрібними якостями – відмінним здоров’ям, професіоналізмом, волею у виборі і досягненні мети. До того ж, він – космонавт-дослідник, отже, до старту пройшов відповідну і наукову підготовку.

Свій політ у космос Леонід Каденюк здійснив 19 листопада 1997 року у складі міжнародного екіпажу на кораблі «Коламбія», що стартував з мису Канаверал (США). 15 діб і 16 годин – саме стільки часу український космонавт провів на космічній орбіті, де проводив біологічні експерименти, вивчав вплив невагомості на процес фотосинтезу.

Крім того, Каденюк виконував експерименти Інституту системних досліджень людини на тему: «Людина та стан невагомості».

Каденюк – автор п’яти наукових праць, торік видав книгу під назвою «Місія – Космос»

Коментарі