Пайфер назвав абсурдною заяву Лаврова щодо Будапештського меморандуму

Заява, яку озвучив глава російського МЗС Сергій Лавров про нібито відсутність порушення Росією Будапештського меморандуму є абсурдною, і Лавров це прекрасно розуміє.

Такий коментар оприлюднив на своїй офіційній сторінці у мережі Твітер колишній посол США в Україні, нині старший науковий співробітник аналітичного центру Brookings Institution Стівен Пайфер, передає Укрінформ.

“Це твердження російського міністра закордонних справ Лаврова є абсолютно абсурдним. Будапештський меморандум вимагає від Москви не загрожувати та не застосовувати будь-якої сили – не тільки ядерної зброї – проти України. Лавров не дурень, він це знає”, – написав колишній високопоставлений американський дипломат.

Trilateral Statement also laid out commitments to respect sovereignty & territorial integrity and not to use or threaten to use force against Ukraine that agreed to 11 months later in Budapest Memorandum … and in 2014 grossly violated. https://twitter.com/JamesMLindsay/status/952533258654355456 

 Таким чином Пайфер відповів на заяву глави МЗС Росії Сергія Лаврова, який заявив, що Росія не порушувала Будапештського меморандуму, коли захопила частину території України та розпалювала збройний конфлікт на Донбасі.
Читайте також: Огризко назвав заяву Лаврова про “повагу до цілісності України” ахінеєю

Лавров виправдав озвучену позицію тим, що Росія не використала проти України ядерної зброї, про що нібито йдеться в Будапештському меморандумі.

Коментарі