ОРДЛО вимагають звільнити криміналітет і терористів, які не мають відношення до війни на Донбасі, – Геращенко

Єдиним неузгодженням в питанні обміну заручників є вимога бойовиків звільнити криміналітет і терористів, які не мають відношення до війни на Донбасі.

Про це повідомляє перший віце-спікер ВР, представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко, передає УП.

За словами Геращенко, на засіданні гуманітарної підгрупи в присутності ОБСЄ українська сторона підтвердила передану днями пропозицію щодо негайного звільнення заручників.

“Ми вимагаємо звільнити 87 українців , чиє місцезнаходження нами встановлене. Українська сторона в рамках компромісу готова звільнити 309 осіб, аби тільки витягти наших”, – зазначає віце-спікер.

“Камінь спотикання: це вимога звільнити криміналітет і терористів, що не підпадають під дії мінських угод, тому це неприйнятно”, – наголосила вона.

Крім того, Ірина Геращенко заявили, що Україна чітко стоїть на позиції, що зі списку вимог ОРДЛО мають бути виключені всі ті, хто не має жодного відношення до війни на Донбасі.

“Чекаємо відповіді на наші офіційні компромісні пропозиції, які повністю базуються на мінських угодах”, – зазначила нардеп.

Читайте також: Досі невідоме місцезнаходження 57 українців, затриманих російськими терористами

Геращенко також розповіла, що в рамках попередніх домовленостей МКЧХ вдалося передати на окуповані території листи й посилки від родин заручникам.

“Правда, представникам МКЧХ не дали можливості безпосередньо зустрітися з хлопцями, побачити їх, все прийняв керівник тюрми. Тобто, за всі роки війни жодного прямого доступу МКЧХ до заручників не було. Й це також серйозне порушення гуманітарного блоку мінських угод”, – наголосила віце-спікер.

Коментарі