НБУ представив нові монети номіналом 1, 2, 5 та 10 гривень

У Національному банку презентували обігові монети номінальною вартістю 1, 2, 5 та 10 гривень, які з часом замінять банкноти відповідних номіналів, що зараз перебувають в обігу.

Про це під час презентації монет сказав в.о. голови НБУ Яків Смолій, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Незабаром Україна отримає нові монети, сьогодні ми презентуємо нові обігові монети номінальною вартістю 1, 2, 5 та 10 гривень. Вводити ці монети в обіг ми будемо поетапно. Перший етап – 27 квітня 2018 року, ми введемо в обіг монети номіналом 1, 2 гривні. Другий етап відбудеться пізніше, і монети номіналом 5 та 10 гривень будуть вводитись в обіг протягом 2019 та 2020 років. Точну дату Національний банк повідомить пізніше», – сказав Смолій.

Він зазначив, що ці монети з часом замінять банкноти відповідних номіналів, що зараз перебувають в обігу. Українці зможуть розраховуватись одночасно і новими монетами, і банкнотами відповідних номіналів у необмежений період часу, доки монети природно і поступово не замінять банкноти в обігу. Тобто паперові гроші номіналом 1, 2, 5 та 10 гривень будуть в обігу паралельно з монетами до останньої паперової гривні. Вилучати з обігу банкноти номіналом 1, 2, 5 та 10 гривень НБУ не буде, але припинить друкувати ці банкноти. Заміна банкнот низьких номіналів на монети наблизить Україну до Європейського Союзу, де існують монети номіналом 1 та 2 євро

«Близько одного мільярда гривень дасть можливість заощадити державі на такій заміні завдяки строку служби монет», – сказав Смолій.

Коментарі