“Народний фронт” просить СБУ і Кабмін перевірити інформацію про наміри відновити співпрацю ДП “Антонов” із РФ

У партії “Народний фронт” обурені повідомленнями в ЗМІ про те, що держпідприємство “Антонов” (Київ) може відновити сервісне обслуговування літаків Ан-124 російської авіакомпанії “Волга-Дніпро”, і наполягає на перевірці такої інформації, зокрема за допомогою створення спеціальної комісії.

“Ми звертаємося до Служби безпеки України та Кабінету Міністрів щодо негайної перевірки інформації, яка з’явилася в ЗМІ. Зокрема, необхідно створити спеціальну комісію і з’ясувати, чи були факти порушення санкцій проти агресора, встановлених рішеннями РНБО. А також чи мало місце порушення встановленого законом порядку експорту послуг подвійного призначення. Відповідні керівники мають відзвітувати про результати такої перевірки у Верховній Раді”, – йдеться в заяві “Народного фронту”, опублікованому на сайті партії в п’ятницю.

У політсилі зазначили, що така співпраця мала завершитися в 2015 році за рішенням уряду Арсенія Яценюка, і “так повинно бути до нашої перемоги в українсько-російській війні”.

“Народний фронт” нагадав, що в цьому випадку йдеться про транспортні літаки “Руслан” у розпорядженні країни-агресора, які “можуть і будуть використовуватися для перекидування військ і бойової техніки Росії”. “Іншими словами, це літаки подвійного військово-цивільного призначення”, – додали в партії.

“Така співпраця з російськими підприємствами є аморально і однозначно забороненою чинним законодавством України (зокрема, рішеннями Ради національної безпеки і оборони). Крім того, обслуговування компанії “Волга-Дніпро” сприяло б підтримці її монопольного становища на цивільному міжнародному ринку, отже – підтримки економіки агресора. Жодні гіпотетичні вигоди від цього для ДП “Антонов” непорівнянні зі шкодою для України”, – заявляють у “Народному фронті”.

Як повідомила в п’ятницю російська газета “КоммерсантЪ” з посиланням на кілька джерел в авіагалузі, російська вантажна авіакомпанія “Волга-Дніпро” і українське держпідприємство “Антонов” ведуть закриті переговори щодо продовження льотної придатності літаків “Руслан” (Ан-124-100).

“Конфлікт Росії і України навколо продовження льотної придатності літаків” Руслан “(Ан-124-100) може несподівано вирішитися мирним шляхом. Сторони все ж почали закриті переговори про відновлення співпраці. За підсумками українське ДП “Антонов” може погодитися продовжувати льотну придатність літаків російської компанії “Волга-Дніпро” в Ульянівську”, – йдеться в публікації.

Одне з джерел в авіагалузі розповіло виданню, що “в досягненні домовленостей зацікавлені обидві сторони”. “Але остаточне рішення наразі не прийнято через складні взаємини між двома країнами. Поки що є розуміння про вартість послуг і місце проведення робіт: бригада українського підприємства займеться ними на заводі “Авіастар-СП” в Ульяновську”, – пояснив співрозмовник газети.

За даними видання, натомість Київ може отримати документацію для продовження ресурсу літаків Іл-76. Але, як уточнюють джерела “Коммерсанта”, угода ризикує зірватися, якщо “Верховна Рада поставить політичну доцільність вище здорового глузду”.

Факт переговорів виданню підтвердив співрозмовник газети, наближений до Кабінету Міністрів України.

Коментарі