На Житомирщині СБУ затримала за держзраду проросійського журналіста-запроданця

На Житомирщині працівники СБУ затримали блогера-журналіста, який за вказівкою російських кураторів готував та поширював антиукраїнські матеріали, передає Рупор Житомира.

Працівники правоохоронних органів встановили, що з 2014 року що житомирський журналіст створював публікації на замовлення керівництва пропагандистських державних інформаційних агентств Росії. Відомо, що тематику та бажаний зміст матеріалів він отримував поштою або на месенджер, іноді йому дозволяли самому обирати тему. Гонорари за публікації державний зрадник отримував через міжнародні системи онлайн-розрахунків.

Статті, які готував підкупний журналіст, із потрібними кремлівським акцентами, публікувалися на 6 Інтернет-сайтах, які адмініструвалися із Російської Федераціії та тимчасово окупованих територій України. Зазначається, що на початку так званої «кар’єри» чоловік підписувався справжнім прізвищем, але згодом перейшов виключно на псевдоніми.

Під час досудового розслідування правоохоронці провели лінгвістичні і судово-психологічні експертизи текстів житомирського журналіста-зрадника. Було виявлено маніпулятивний вплив на свідомість читачів та підбурювання аудиторії на вчинення конкретних дій на шкоду суверенітету і незалежності України. Також у висновках експертів ідеться, що матеріали семантико-лінгвістичним наповненням містять заклики до розпалювання національної ворожнечі всередині нашої держави та між Україною та сусідніми дружніми державами.

Читайте також: Київський суд повернув державі присвоєну Януковичем резиденцію «Межигір’я»

У рамках відкритого кримінального провадження, СБУ провела санкціоновані обшуки за місцем проживання журналіста. Правоохоронцями була виявлена комп’ютерна техніку з доказами листування з російськими кураторами та підготовки антиукраїнських матеріалів. У зрадника також вилучено копії укладених із державними інформагентствами Росії угод на підготовку замовних статей, акти прийому-передачі робіт за обумовлений гонорар та банківські картки, на які перераховувалися гроші

Журналісту повідомлено про підозру в скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 110, ч. 2 ст. 161 та ч. 1 ст. 258-3 ККУ. Вирішується питання щодо обрання стосовно нього міри запобіжного заходу. Триває досудове слідство.

Коментарі