МЗС України надіслало Росії ноту протесту через поїздку Медведєва до анексованого Криму

МЗС України висловило рішучий протест у зв’язку з черговим неузгодженим з Україною візитом російської делегації на чолі з прем’єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим на тимчасово окуповану Росією територію України – Автономну Республіку Крим.

Передає УНН з посиланням на заяву МЗС.

“Російському зовнішньополітичному відомству надіслано відповідну ноту протесту”, – заявили у Міністерстві закордонних справ.

“Міністерство закордонних справ України неодноразово наголошувало на неприпустимості неузгоджених з Україною перебувань російських посадових осіб на суверенній території нашої держави у її міжнародно визнаних кордонах, яка включає Автономну Республіку Крим та м. Севастополь”, – йдеться у повідомленні.

Також, у Міністерстві закордонних справ наголосили, що Україна розцінює згаданий візит та інші так звані “поїздки” російських високопосадовців до тимчасово окупованого Криму “грубим порушенням державного суверенітету і територіальної цілісності України, цинічним і демонстративним нехтуванням російською стороною загальновизнаними нормами міжнародного права”.

Читайте також: Стало відомо, які російські особи і компанії потрапили до санкційного списку Євросоюзу

У відомстві наголошують, що вся відповідальність за ці та інші порушення покладається на РФ як державу-окупанта відповідно до норм міжнародного права, її посадових осіб, а також незаконні так звані “органи кримської влади” та їх представників, які ухвалюють незаконні рішення та вчиняють протиправні дії.

Коментарі