МОЗ відсторонило ректора медуніверситету Богомольця

Міністерство охорони здоров’я України відсторонило Катерину Амосову від виконання обов’язків ректора медуніверситету ім. Богомольця. Відсторонення пояснили зривом ліцензійного іспиту для студентів-стоматологів.

Це сталося на тлі скандалу з самогубством студентки з Туркменістану, яка навчалась у цьому виші, передає ВВС Україна.

У МОЗ повідомили, що через відсутність договору між медуніверситетом та Центром тестування, студенти третього курсу стоматологічного факультету були позбавлені можливості скласти обов’язковий для продовження навчання іспит “Крок 1. Стоматологія”.

“Звертаємо увагу, що студенти-стоматологи НМУ стали єдиними серед усіх своїх колег з 13-ти ВНЗ, для яких сьогодні не відбувся ліцензійний іспит”, – йдеться у повідомленні.

У відомстві зазначили, що для вирішення ситуації МОЗ доручило Центру тестування призначити для студентів-стоматологів НМУ іншу дату складання ліцензійного іспиту.

Пані Амосова відреагувала на рішення відомства: “Я усвідомлюю серйозність моєї заяви. Мене відсторонили за відмову примусово з боку заступника міністра Олександра Лінчевського здійснити протиправні дії, а саме – без тендерів закупити для університету ліцензійне тестування”. Вона додала, що хотіла закупити послуги в Центру через систему ProZorro.

Катерина Амосова наголосила, що на два тижні замість неї призначили в. о. ректора професора університету Богомольця Михайла Захараша, з яким у неї півроку триває відкритий конфлікт.

“Який (Михайло Захараш – Ред.) писав на мене скарги протягом останні дох місяців на міністра Авакова і до Грицака. Чому я знаю? Тому що до мене приходив співробітник МВС, розпитуючи про ці скарги”, – розповіла пані Амосова.

Адвокат Амосової Валентин Гвоздій заявив, що вони оскаржать рішення в суді.

“Будемо оскаржувати як бездіяльність Центру, так і незаконну діяльність окремих осіб, а також будемо відновлювати права Катерини Амосової як ректора. Її сьогодні було відсторонено незаконно і ми в суді будемо доводити це”, – повідомив пан Гвоздій.

Згодом заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Лінчевський повідомив про відсторонення директора Центру тестування при відомстві Ірини Булах через ситуацію у Національному медичному університеті.

Самогубство першокурсниці

Відсторонення пані Амосової сталося на тлі скандалу із самогубством іноземної студентки університету. Однак у МОЗ ці події не пов’язують.

Мукаддас НасирлаєваКопирайт изображенияWWW.FACEBOOK.COM/KYIV.GP.GOV.UA
Image captionМукаддас Насирлаєва навчалася на першому курсі на стоматолога

Київські водолази вже кілька днів шукають у Дніпрі тіло 19-річної студентки з Туркменістану Мукаддас Насирлаєвої. За даними слідства, надвечір 30 січня дівчина стрибнула у воду з мосту Патона.

За словами адвоката родини Рошанбека Розметова, деканат по роботі з іноземними студентами медуніверситету вчасно не подав документи Мукаддас у міграційну службу для отримання тимчасової посвідки на проживання.

Дівчина навчалася на першому курсі на стоматолога.

Позиція університету

Після того, як про скандал навколо зникнення дівчини набрав обертів у ЗМІ, керівництво університету Богомольця відсторонило від виконання обов’язків заступника декана з роботи з іноземними студентами Тетяну Тімохіну на час розслідування справи.

“Заступник декану вчора сама прийшла із заявою відсторонити її від виконання обов’язків до кінця проведення слідства”, – розповіла Катерина Амосова 20 лютого.

“Ми співпрацюємо з поліцією”, – додала пані Амосова.

У виші зазначили, що Мукаддас відрахували через порушення міграційного законодавства. Термін дії її візи закінчився 17 грудня 2017 року: до цього часу студентка не змогла оформити посвідку і не виїхала до Туркменістану, щоб отримати нову візу.

В університеті пообіцяли провести внутрішню службову перевірку та допомагати правоохоронцям у розслідуванні.

Коментарі