Луценко просить Гройсмана звільнити очільника УЗ Балчуна

Генеральний прокурор України Юрій Луценко звернувся до голови уряду Володимира Гройсмана з проханням не продовжувати контракт із начальником “Укрзалізниці” Войцехом Балчуном.

Про це йдеться у зверненні від 2 серпня, передає УП.

У зверненні Юрій Луценко вказує, що ГПУ та інші органи розслідують близько 90 кримінальних проваджень за фактами привласнення, розтрати, заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем службовими особами “Укрзалізниці”.

За словами генпрокурора, у відомстві розслідують привласнення службовцями “Укрзалізниці” у 2015-2017 роках держкоштів у сумі понад 150 мільйонів гривень шляхом укладання договорів на придбання товарів за завищеними цінами та фіктивних договорів.

Також відкрито кримінальне провадження за фактом зловживання повноваженнями заступником начальника Департаменту локомотивного господарства “Укрзалізниці”, який своїми діями завдав збитку державі у сумі 12,8 мільйонів гривень.

Читайте також: Апеляційний суд арештував «вертолітний майданчик Януковича»

Юрій Луценко зазначає, що наприкінці 2016 року прокуратура у Дніпропетровській області направила до суду обвинувальний акт стосовно службових осіб “Укрзалізниці”, які заволоділи державними коштами на суму понад 1,3 мільйона гривень.

Також, генпрокурор згадує у зверненні ще кілька справ, де в різний спосіб фігурують чиновники “Укрзалізниці”. Зокрема, є згадка про розслідування військової прокуратури за фактом розголошення працівниками “Укрзалізниці” відомостей, що становлять державну таємницю.

“Вважаю, що така ситуація на залізничному транспорті зумовлена насамперед неналежним виконанням правління ПАТ “Укрзалізниця” покладених обов’язків”, – йдеться у зверненні Луценка.

Нагадаємо, що 21 червня “Укрзалізниця” повідомила, що контракт з Войцехом Балчуном формально продовжено до 9 червня 2019 року.

Коментарі