Клімкін розповів про “план Маршалла” для України

Україна повинна бути готовою реалізувати так званий “план Маршалла”, оскільки ця інвестиційна допомога не буде чимось на кшталт “манни небесної”.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в інтерв’ю Укрінформу.

“Я не впевнений, що порівняння з «планом Маршалла» – це гарна ідея, оскільки він функціонував у інших історичних і політичних умовах і для інших країн. Ми справді обговорюємо можливість надання Україні пакету допомоги іншого рівня, який би дозволив здійснити необхідні трансформації. Але іноді, слідкуючи за дискусіями всередині суспільства, складається враження, що для того, щоб отримати такий пакет, нам нічого не потрібно робити. Однак такий план однозначно не буде чимось на кшталт манни небесної – ми повинні бути спроможні його реалізувати”, – сказав Клімкін.

Міністр наголошує, що якщо подивитися, скільки Україна реалізувала уже наданих, у тому числі ЄС або Європейським інвестиційним банком, коштів, то це свідчитиме не на нашу користь.

У цьому контексті Павло Клімкін розповів, що за останні 3 роки ЄІБ у рамках спеціальної програми виділив Україні 3 мільярди євро, на сьогодні портфель усіх проектів банку становить майже 5 мільярдів.

“Але освоїти з цих обсягів ми спромоглися лише близько 400 млн євро допомоги, і навіть це наші європейські колеги вважають показовим”, – зазначив Клімкін.

Читайте також: Справа Приватбанку: суд арештував офіс “1+1”, літак Boeing та будівлю заводу “Біола”

Міністр зауважив, що більша допомога означає, насамперед, більші вимоги до нас самих та до нашої здатності її використати.

“Тобто ми маємо стати кращими та ефективнішими, зробити набагато більше не в кількісному, а саме в якісному сенсі, щоб не тільки прозвітувати про отримання, а й втілити в життя ту допомогу, що нам надають іноземні партнери”, – підкреслив Клімкін.

Зазначимо, що “план Маршалла” – пакет економічної підтримки України в рамках наближення України до Євросоюзу, яку ініціювала на початку року Литва.

Коментарі