Група “Приват” Коломойського несплатила у держбюджет близько 17 мільярдів податків

Найбільшими боржниками зі сплати податків до державного бюджету України стали “Укрнафта”, її дочірня компанія “Полтаванафтогаз” та ліквідований “Дельта банк”.

Про це йдеться у статті на Економічній правді.

У статті вказано, що найбільшим боржником залишається “Укрнафта”, якою держава володіє разом з групою “Приват” Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. НАК “Нафтогаз України” належить 50% + 1 акція Укрнафти, групі компаній “Приват” – близько 42% акцій.

Зазначається, що борг “Укрнафти” перед Україною перевищив 13,2 мільярда гривень, за останній рік він зріс на 2,5 мільярда гривень. Компанія роками судиться з державою.

За інформацією джерел ЕП, зараз “Укрнафта” відмовляється сплачувати поточні зобов’язання з податку на прибуток.

Читайте також: Гройсман розказав, чи скорочуватимуть кількість стипендіатів

На другому місці через несплату податків розмістилася одна із структурних одиниць “Укрнафти” — нафтогазовидобувне управління “Полтаванафтогаз”. Її борг сягає 2,392 мільярда гриень. За рік він виріс на 160 мільйонів гривень.

Крім того, у списку фігурують інші компанії групи “Приват”: мережа АЗС “Авіас”, НПЗ “Нафтохімік-Прикарпаття”, ФК “Дніпро”. Разом з “Укрнафтою” загальний податковий борг Коломойського сягає майже 17 мільярдів гривень.

На третьому місці ліквідований “Дельта банк”. Сума його боргу становить понад 2 мільярди гривень. Банк належав бізнесмену Миколі Лагуну. У березні 2015 року установа була визнана неплатоспроможною і перебуває на стадії ліквідації.

Основний борг сформувався за останній рік і не стосується попереднього власника.

З повним переліком боржників можна ознайомитись за посиланням.

Коментарі