Гроші на “Стіну”: НАБУ затримало восьмого підозрюваного

Детективи Національного антикорупційного бюро затримали особу, підозрювану у причетності до схеми розкрадання державних коштів, виділеними на проект «Стіна».

Про це інформує прес-служба НАБУ.

“15 листопада 2017 року детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури здійснили низку обшуків, за результатами яких затримали особу, ймовірно задіяну у корупційній схемі з заволодіння коштами державного бюджету України, виділеними для інженерно-технічного облаштування українсько-російського державного кордону, територій, прилеглих до зони проведення АТО в особливо великих розмірах – так званий проект «Стіна»”, – йдеться у повідомленні.

За даними слідства, зазначена особа виступила пособником у заволодінні бюджетними коштами службовими особами ДПСУ та керівниками підприємств-генпідрядників. Зокрема, як встановили детективи НАБУ, затриманий організував придбання підприємства з ознаками фіктивності та впродовж 2015–2016 років забезпечував через нього переведення у готівку коштів від генеральних підрядників, залучених службовими особами ДПСУ для здійснення заходів з інженерно-технічного облаштування кордону. Всього, за даними слідства, за участю цього підприємства конвертовано у готівку понад 10 млн грн, якими заволоділи учасники злочинної схеми.

Наразі із затриманим проводяться слідчі дії, вирішується питання щодо повідомлення йому про підозру, а також обрання запобіжного заходу.

“Крім того, за результатами проведених обшуків детективи НАБУ вилучили понад 40 печаток підприємств з ознаками фіктивності, зокрема й тих, які були задіяні в злочинній схемі заволодіння бюджетними коштами, а також декілька сотень тисяч готівки”, – уточнюється у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, у серпні НАБУ затримало сімох осіб у межах розслідування кримінального провадження за фактом розтрати коштів, виділених для облаштування українсько-російського державного кордону (проект “Стіна”). За даними НАБУ, серед затриманих – службові особи Державної прикордонної служби України та підприємств-підрядників.

Коментарі