Газпром відмовляється постачати газ і платити за рішенням арбітражу – Нафтогаз

“Газпром” заявляє, що не відновлюватиме постачання газу в Україну відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу, а також не виплачуватиме 2,6 млрд дол. на користь “Нафтогазу”.

Про це журналістам повідомила журналістам прес-секретар Нафтогазу Альона Осмоловська, передає Укрінформ.

“Нафтогаз України” та російський Газпром зустрілися минулого тижня, щоб обговорити наступні кроки після рішень Стокгольмського арбітражу за двома великими справами. На цій зустрічі Газпром зазначив, що російська газова монополія відмовляється відновлювати постачання газу до України і відмовляється підтвердити, що сплачує 2,6 млрд дол.”, – повідомили у Нафтогазі.

При цьому Газпром запропонував змінити контракти або припинити їх дію, щоб не виконувати рішення трибуналу.

“Обидві пропозиції прямо суперечать рішенням, наданими Стокгольмським трибуналом. Нафтогаз вважає цю позицію неприйнятною і відхилив пропозиції Газпрому”, – додали у НАК.

Як повідомляв Укрінформ, наприкінці лютого стало відомо, що Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу щодо компенсації за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту.

За рішенням Стокгольмського арбітражу, Нафтогаз домігся компенсації у сумі 4,63 млрд дол. за недопостачання Газпромом погоджених обсягів газу для транзиту.

За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі Газпром має сплатити 2,56 млрд доларів на користь Нафтогазу.

У Газпромі відмовилися виконувати ці рішення суду.

Коментарі