Фінансові порушення Компартії: НАЗК хоче притягнути Петра Симоненка до відповідальності

НАЗК просить суд притягнути до адміністративної відповідальності голову Комуністичної партії України Петра Симоненка.

Про це свідчить ухвала Подільського районного суду Києва від 7 серпня, опубліковане в Єдиному реєстрі судових рішень, передає Укрінформ.

В ухвалі суду зазначається, що при аналізі звіту КПУ встановлено ряд порушень при отриманні грошових внесків.

“Це свідчить про порушення першим секретарем ЦК КПУ встановленого законом порядку одержання внеску в підтримку політичної партії, а відповідно, і про вчинення ним адміністративного правопорушення”, – зазначено в документі.

Читайте також: Суд арештував майно голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка

Однак, суд відмовився розглядати справу, оскільки адміністративне порушення “територіально не знаходиться в межах юрисдикції Подільського райсуду”. Справу було повернуто в НАЗК, щоб агентство направило його до іншого суду.

Нагадаємо, Міністерство юстиції подало в Окружний адмінсуд Києва позов про заборону Комуністичної партії в зв’язку з тим, що символіка, статут і назву партії не відповідають прийнятим законом про декомунізацію. У грудні 2015 року суд заборонив діяльність КПУ за позовом Мін’юсту.

У січні цього року НАЗК повідомило, що КПУ має звітувати про своє майно та фінанси. У відомстві пояснили, що рішення Окружного адмінсуду Києва про заборону діяльності КПУ поки не вступило в силу, так як було оскаржено партією в апеляційному порядку.

Коментарі