Дипскандал у Сербії: Клімкін провів консультації з послом

Міністр закордонних справ Павло Клімкін 7 листопада провів консультації з послом України в Сербії Олександром Александровичем стосовно актуальних питань взаємин із Сербією.

Про це йдеться у коментарі МЗС України, передає Укрінформ.

“Окрім обговорення тематики українсько-сербських відносин, ключову увагу консультацій було зосереджено на питанні сербських найманців, які воюють на Донбасі у складі російсько-терористичних військ, та необхідності дотримання Сербією своїх міжнародно-правових зобов’язань у сфері боротьби з тероризмом”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначили в МЗС, значне занепокоєння викликають також незаконні контакти представників Сербії з окупованим Кримом.

“Висловлено сподівання, що сербська сторона сповна дотримуватиметься декларованого нею принципу поваги суверенітету та територіальної цілісності України у межах міжнародно визнаних кордонів”, – наголошується у повідомленні.

В МЗС також узгодили план подальших дій на двосторонньому та багатосторонньому рівнях, у тому числі стосовно взаємодії з нашими європейськими друзями і партнерами.

Раніше повідомлялося, що Клімкін викликав українського посла у Сербії для консультацій після його заяв щодо Сербії.

Олександр Александрович в інтерв’ю інтернет-виданню BIRN, яке оприлюднили 1 листопада, серед іншого, заявив, що президент Росії Володимир Путін “не турбується про Сербію, а лише використовує її як іще один інструмент для знищення Європи”.

При цьому він згадав про сербських найманців, які воюють в Україні на боці проросійських сепаратистів. За його словами, нині там воює близько 300 сербів, і в Україні такі дії кваліфікуються як тероризм, а ці найманці лише дискредитують свою країну в очах українського народу. Сербія ж “не робить нічого, щоб перешкодити своїм громадянам воювати на сході України”, сказав він.

Після цього державний секретар Міністерства закордонних справ Сербії Івиця Тончев заявив, що посол України Олександр Александрович лише вчинив “марну спробу порушити відносини Сербії і Росії” своїм нещодавнім інтерв’ю сербській пресі з критикою нинішнього стану цих відносин.

Тончев закликав МЗС України і уряд у Києві вказати послові на “неприпустимість такої поведінки надалі”, щоб “Белград не був змушений піти на звичні в таких випадках кроки”.

Коментарі