Дуда звинуватив українців у геноциді поляків і водночас заявив про важливість добрих відносин між країнами

Днями у Гута-Пеняцькій відбувалися жалобні заходи.

Президент Польщі Анджей Дуда звинуватив українців у геноциді поляків в Гуті-Пеняцькій на Львівщині у 1944 році, але водночас зазначив, що Польща прагне встановити добрі відносини з Україною.

Про це йдеться у листі до учасників жалобних заходів, які проходили у неділю, 25 лютого, з нагоди 74-х роковин трагічних подій в Гуті-Пеняцькій на Львівщині, передає ТСН.

“Ви зустрічаєтесь нині у місці, яке 74 років тому, протягом одного дня, з великого, сповненого життя села, перетворилося у мертву пустку. Злочин геноциду, вчинений тут українськими солдатами та поліцейськими на службі гітлерівського ІІІ Рейху та українськими націоналістами, призвів до знищення приблизно тисячі людей, польських жителів Гути-Пеняцької та євреїв, й утікачів з інших місцевостей Волині та Поділля, яких вони переховували”, – зазначено в листі Дуди.

“Невинна смерть, заподіяна тільки тому, що вони були поляками, лякає величезною жорстокістю”, – заявив президент Польщі.

“Пам’ять про вчинену тут різню також зобов’язує нас підтримувати минуле на міцному фундаменті правди, а не фальші, забуття та витіснення. Ми, поляки, хочемо добрих відносин з українцями”, – йдеться у листі.

В автобусі на очах інших пасажирів поляк відгамселив двох українців через їхню національність. Інцидент стався у Варшаві. Українці отримали травми. Лікарі наклали на голову шви і відпустили.
“Наші народи потрібні один одному, аби обидві наші держави були сильні та безпечні”, – заявив Дуда і додав: “І тому нам потрібна також пам’ять і правда про те, що сталося тут 28 лютого 1944 року, аби нічого подібного ніколи більше не повторилося, і аби наші відносини підтримувалися на міцних позиціях та взаємній довірі”.

Нагадаємо, 26 січня Сейм Польщі ухвалив закон про зміни до закону про Інститут національної пам’яті. Законопроект складається з двох частин. Згідно з першою, до відповідальності притягуватимуться усі, хто

У Польщі каратимуть усіх, хто заперечує, підтримує або пропагує злочинні, на думку поляків, дії ОУН та УПА. Закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та українських організацій, що співпрацювали з Третім рейхом. У другій групі змін йдеться про кримінальну відповідальність осіб, які очорнюють роль Польщі в Другій світовій війні, наприклад, “приписують польському народу або державі відповідальності або співучасті у злочинах, скоєних Третім рейхом”.

6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав цей закон.

Коментарі