До законопроекту щодо реінтеграції Донбасу подали майже 700 поправок – Геращенко

До законопроекту щодо реінтеграції Донбасу подали 675 поправок – як конструктивних, які його удосконалюють, так і деструктивних, спрямованих на відмежування окупованих територій на Сході України.

Про це заявила перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко у прямому ефірі “Свободи слова” на ICTV, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Цей законопроект і поправки до нього. А це – 675 поправок. Є ті поправки, які дійсно вдосконалюють законопроект А є багато деструктивних, які намагаються сам зміст президентського законопроекту, його ініціативу, перекреслити і намагатися відсікти ці території”, – сказала вона.

За словами Геращенко, частина поправок “регулюють дуже важливу позицію відносно справжньої гуманітарної ситуації”.

Нагадаємо, Верховна Рада у вівторок, 16 січня, планує розглянути в другому читанні закон про реінтеграцію Донбасу.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Петро Порошенко 4 жовтня 2017 року вніс до Верховної Ради законопроект №7163 “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях”.

Парламент 6 жовтня 2017 року проголосував за нього в першому читанні.

Відповідно до тексту законопроекту, тимчасова окупація частини території України стала одним із наслідків збройної агресії Російської Федерації проти України.

Проектом передбачено, що межі тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях визначаються за поданням Генерального штабу Збройних сил України. Крім того, пропонується законодавчо встановити, що тимчасова окупація Росією територій на Донбасі є нелегітимною та не створює для РФ жодних територіальних прав.

До другого читання в законопроект включили також дату початку окупації української території – 20 лютого 2014 року, а по всьому тексту законопроекту додано положення з приводу окупації Криму.

Коментарі