Бойовики підтвердили, що журналіст Станіслав Васін перебуває у них, – Геращенко

Представники ОРДЛО підтвердили наявність імені журналіста Станіслава Асєєва (Васіна) у списках на обмін.

Про це представник України в ТКГ у Мінську Ірина Геращенко повідомила в коментарі “Радіо Свобода“.

“Дуже важко йшли переговори, вибиття, по суті, цієї інформації, що Асєєв перебуває у них. Місце його утримання вони офіційно нам не дали – просто підтвердили, що Станіслав у них, і він включений до списків на звільнення, які ми зараз обговорюємо”, – сказала вона.

Геращенко зазначила, що переговори тривали упродовж місяця і наразі місце утримання Васіна відоме.

Читайте також: Правозахисниця назвала можливе місце ув’язнення Олега Сенцова

За її словами, Україна в переговорах домагалася можливості відвідин Васіна координатором ОБСЄ Тоні Фрішем, який був у Донецьку наприкінці серпня для моніторингу умов утримання заручників, але його допустили лише до макіївської колонії, де утримують військовослужбовців.

“На жаль, до Стаса не було доступу жодної міжнародної організації, – ані ОБСЄ, ані ООН, ані Міжнародного комітету Червоного хреста”, – сказала Геращенко.

Вона зазначила, що до Асєвва не допускають родичів і не дають йому права на дзвінок матері.

“Ми робимо все як для звільнення Асєєва, так і для звільнення Романа Сущенка з російської в’язниці, оскільки Мінські угоди вимагають звільнення всіх незаконно утримуваних. Повірте, докладаються всі зусилля”, – сказала Геращенко.

Зазначимо, що зв’язок із донецьким блогером і журналістом Радіо Донбас.Реалії Станіславом Васіним (справжнє прізвище Асєєв) зник 2 червня.

Коментарі