А цар, як завжди, був добрий!: російські боти “викручують” трагедію в Кемеров

Російські боти використовують пожежу в російському Кемерові для розпалювання ненависті до українців, а також щоб відволікти увагу росіян від самої трагедії. 

Таку думку висловив у Facebook заступник міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін.

“З ночі відслідковуємо відображення ситуації в Кемеров в інформаційному просторі. Російські ботоферми запустили вже кілька разів раніше відпрацьовану технологію (те саме було після катастроф літаків над Синаєм та Чорним морем). Головний наратив – “українці радіють смертям російських дітей”, – зазначив він.

За словами чиновника, поширення цього наративу спрямоване на відволікання уваги від самої трагедії та від встановлення реальної кількості жертв і пошуку реальних винуватців.

“Емоційна складова жаху від поширення таких нелюдських фактів та підбурювання нової хвилі ненависті до українців має затьмарити собою слабкі вимоги притомних людей щодо оперативного розслідування”, – зазначив Золотухін.

За його словами, кінцевою метою такої кампанії є використання цієї трагедії для ескалації злості, страху і ненависті щодо України. “А цар, як завжди, був “добрий!” – додав заступник міністра.

Як повідомляв Укрінформ, пожежа в торговому центрі “Зимняя вишня” у російському Кемерові спалахнула 25 березня на останньому поверсі будівлі. За останніми даними, загинули 64 людини, більш як 40 звернулися по медичну допомогу. Пожежні ліквідували відкрите горіння на площі 1,5 тис. кв. м, здійснюється розбір завалів.

У рамках порушеної кримінальної справи затримали і допитали чотирьох осіб, у тому числі орендаря приміщення, в якому, як припускають, знаходився епіцентр займання.

Коментарі